Aktivitetet kulturore në Tiranë – Tetor 2014

        Në kuadër të aktiviteteve kulturore, që po organizohen në pritje të vizitës së Papa Françeskut në Tiranë, në Galerinë Kombëtare të Arteve përurohet më datë 17 Shtator 2014, ora 19.00, ekspozita e kuruar nga Z. Gjon Radovani, me titull “Lin Delija mes sakrales dhe profanes”. Në ekspozitë do të paraqiten piktura […]

PARKIMI në AKADEMINË HOLLYWOOD

Zona pranë Akademisë Hollywood është një zonë ku mund të gjeni lehtësisht parkim. Nëse vini nga Rruga Qemal Stafa kërkoni për parkim në rrugën kryesore. Nëse jo, 100m mbi Akademinë Hollywood, kthehuni në të majtë në rrugën “Thanas Ziko” dhe në rrugët e vogla: Thanas Ziko, Dervish Hekali dhe Ali Pashë Gucia mund të gjeni vende […]

Një ndodhi gjatë një konkursi

Normalisht dihet që gjatë konkurseve emocioni është i paparë dhe muzikantët mundohen të japin maksimumin e tyre, por flautistja japoneze, me banim në Çikago  Yukie Ota u përball me një ngjarje shumë të habitshme të hënën në raundin e parë të konkursit të famshëm   Carl Nielsen International Flute Competition në Odense, Danimarkë ku marrin pjesë flautista të moshës 13 […]

Annie Lennox nxjerr një album të ri “Nostalgia”

Sot del dhe albumi i ri i këngëtares Annie Lennox “Nostalgia” Këtu mund të dëgjoni një intervistë në BBC2 ku ajo flet për albumin si dhe mund të dëgjoni “I put a spell on you”   http://www.bbc.co.uk/programmes/p026r13n

Si të ruani trupin dhe muskujt tuaj

Duhet të jeni shumë të kujdesësh për sa i përket mbajtjes së mirë të trupit gjatë studimit.   Klikoni në këto broshura dhe printojini. Ato përmbajnë ushtrime të cilat do ju ndihmojnë për të patur një trup sa më të mirë:) dhe të zhdërvjellët.   

Prova në Studion A – vetëm 500 LEK

Për këtë sezon, provat pranë Akademisë Hollywood, në studion A janë vetëm 500 Lek ora. (nëse jeni vetëm 2 muzikantë, kushton 400 Lek) Telefononi tani për të prenotuar studion në 224 7862   Studio A përmban: 2 Kitarra Elektrike dhe Amp përkatës, 1 bass dhe Amp, 1 Bateri të plotë Sonor dhe një tastierë Korg […]

Sezoni i ri 2014 – 2015

Ju njoftojmë se deri në një lajmërim të dytë, Akademia Hollywood do të jetë mbyllur të shtunave.   Ju Faleminderit,