Pushimet dhe praktika në instrument

Mësuesja ime e pianos çdo vit para se të merrja pushimet e stinës së verës më thoshte:"Nëse e lë pianon një javë, të ka lënë për një muaj". Edhe unë në atë kohë, nuk doja fort t'ia dija se ç'thoshte mësuesja ime, vazhdoja me planet e mia të pushimeve dhe…

BBQ dhe MUZIKË – Të shtunën më 28 Mars 2015

Këtë të shtunë, më 29 Mars në orën 14:00 rikthehet dita e BBQ!!!! Merrni familjarët dhe/apo miqtë tuaj dhe ejani për disa orë relaksi në Akademinë Hollywood. EVENTIN NË FACEBOOK E GJENI KËTU: LINK Sillni dhe ju gatimet tuaja apo ushqime që mund t'i pjekim në BBQ, apo pije të…

Rifillon ROCK101!

ROCK101! Nuk kish si të mungonte edhe këtë vit akademik në Akademinë Hollywood, klasa në grup e ROCK101! Pikërisht kjo orë është një ndër diferencat më të rëndësishme midis Akademisë Hollywood e institucioneve të tjera që ofrojnë kurse muzike. Akademia Hollywood në të gjithë vitet e saj, u ka ofruar…