fbpx

Akademia Hollywood në 5 vjet – Foto dhe Video

Kjo video është postuar në koncertin e 5 vjetorit të Akademisë Hollywood, e cila u festua me një koncert në sallën Black Box më 15 Janar 2014. Është një nga videot që kemi më për zemër. Ajo çka vihet re më shumë, janë buzëqeshjet e gjithësecilit:) Ju falenderojmë shumë që…

Koncerti Unplugged

    Unplugged është një ndër eventet më të dashur në Akademinë Hollywood, ai është intim dhe zhvillohet i tëri me instrumentë elektro-akustikë.Koncerti Unplugged i datës 19 Prill u nda në dy momente kryesor: në një shfaqje teatrale të vënë në skenë prej grupit të Aktrimit dhe koncerti i Unplugged ku performuan…

Stradivarius

Stradivarius Të kesh fatin të luash në një instrument Stradivarius është një nder dhe një vlerësim shumë i madh! Kjo sepse ishte krijuesi italian Antonio Stradivari që edhe në ditët e sotme kujtohet si lutjeri i instrumentave më të mira të krijuara ndonjë herë.Antonio Stradivari me origjinë italiane, preferonte që…

BBQ dhe MUZIKË – Të shtunën më 28 Mars 2015

Këtë të shtunë, më 29 Mars në orën 14:00 rikthehet dita e BBQ!!!! Merrni familjarët dhe/apo miqtë tuaj dhe ejani për disa orë relaksi në Akademinë Hollywood. EVENTIN NË FACEBOOK E GJENI KËTU: LINK Sillni dhe ju gatimet tuaja apo ushqime që mund t'i pjekim në BBQ, apo pije të…

Muzika është lojë!

Të luajturit muzikë që në fëmijëri jo vetëm i ndihmon fëmijët që të arrijnë të shijojnë muzikën më lehtë, por edhe i ndryshon atyre dhe ndërlidhjet në sistemin qendror; këto ndryshime përcjellin zhvillime konjitive të mëtejshme. Muzika, në fëmijërinë e hershme ndryshon trurin në mënyrë të atillë që edhe si…

Bach – Kompozitori i numrave 14 dhe 41!

Bach ishte një kompozitor gjerman dhe muzikant i periudhës "Baroke". Ai u njoh më së shumti në jetën e tij si organist, konsulent organosh, dhe kompozitor i veprave në organo në dy zhanret përkatëse: tradicionale të lira si prelude, fantazitë dhe tokatat; si dhe forma të rrepta si prelude dhe…

Çfarë do të na sjellë Koncerti Akustik i Klasave të Pianos?

Koncerti Akustik i Klasave të Pianos Pas koncertit të suksesshëm akustik të klasave të Kitarës më 21/02/2015, vijon një tjetër koncert i rëndësishëm në serinë e minikocerteve të mesvitit akademik: Koncerti Akustik i klasave të Pianos. Studentët e klasave të Erda Kaçelit, Iris Hasanit, Klodeta Buzit e Luis Kapllanaj do…