/eshtunarrok – E shtuna e Rrokut

E shtuna rrokut është për të gjithë muzikantët që dëshirojnë të zhvillojnë muzikalitetin e tyre. E ndarë në tre nivele e shtuna e rrokut organizohet si një aktivtet me muzikë live, teori dhe workshope.   E ndarë në tre nivele  - e shtuna e rrokut është për të gjithë të…

6 momente Operistike në filmat Hollivudianë

Edhe nëse nuk keni shkuar kurrë për të parë një OPERA, të jeni të sigurtë që dini më shumë për të seç mendoni. Opera është një zhanër që haset shpesh në TV dhe Kinema. Në të vërtetë, shumë filma të famshëm, nuk do të kishin atë të veçantën e tyre…

Kalendari Kulturor në Tiranë, Muaji Prill 2015

Kalendari kulturor për muajin PRILL 2015. Cineplexx   19 Prill, ora 17:00: IVANI I TMERRSHËM -  live nga Teatri Bolshoi 25 Prill, ora 18:30 -KLLOUNI- Live nga New York MET       Mbi TEATROT, Klikoni në këto lidhje: TEATRI EKSPERIMENTAL "KUJTIM SPAHIVOGLI" Premierë në datën 4 Prill të Arturo Ui Shfaqja do të…

Janari në Teatrin e Operës dhe Baletit në Tiranë

Klikoni për të parë programin e plotë për muajin JANAR 2015.