Home2014

2014 September

Akademia HollywoodBlog

        Në kuadër të aktiviteteve kulturore, që po organizohen në pritje të vizitës së Papa Françeskut në Tiranë, në Galerinë Kombëtare të Arteve përurohet më datë 17 Shtator 2014, ora 19.00, ekspozita e kuruar nga Z. Gjon Radovani, me titull “Lin Delija mes sakrales dhe profanes”. Në ekspozitë do të paraqiten piktura...

Zona pranë Akademisë Hollywood është një zonë ku mund të gjeni lehtësisht parkim. Nëse vini nga Rruga Qemal Stafa kërkoni për parkim në rrugën kryesore. Nëse jo, 100m mbi Akademinë Hollywood, kthehuni në të majtë në rrugën “Thanas Ziko” dhe në rrugët e vogla: Thanas Ziko, Dervish Hekali dhe Ali Pashë Gucia mund të gjeni vende...

Normalisht dihet që gjatë konkurseve emocioni është i paparë dhe muzikantët mundohen të japin maksimumin e tyre, por flautistja japoneze, me banim në Çikago  Yukie Ota u përball me një ngjarje shumë të habitshme të hënën në raundin e parë të konkursit të famshëm   Carl Nielsen International Flute Competition në Odense, Danimarkë ku marrin pjesë flautista të moshës 13...

Për këtë sezon, provat pranë Akademisë Hollywood, në studion A janë vetëm 500 Lek ora. (nëse jeni vetëm 2 muzikantë, kushton 400 Lek) Telefononi tani për të prenotuar studion në 224 7862   Studio A përmban: 2 Kitarra Elektrike dhe Amp përkatës, 1 bass dhe Amp, 1 Bateri të plotë Sonor dhe një tastierë Korg...

Kontaktoni
Rruga Qemal Stafa 206, Tiranë
069 22 11158
Email