fbpx
 

Aktivitetet kulturore në Tiranë – Tetor 2014

30/09/2014

 

 

 

lin-delija-mes-sakrales-dhe-profanes

 

Në kuadër të aktiviteteve kulturore, që po organizohen në pritje të vizitës së Papa Françeskut në Tiranë, në Galerinë Kombëtare të Arteve përurohet më datë 17 Shtator 2014, ora 19.00, ekspozita e kuruar nga Z. Gjon Radovani, me titull “Lin Delija mes sakrales dhe profanes”. Në ekspozitë do të paraqiten piktura dhe vizatime të piktorit Lin DELIJA, i cili jetoi dhe krijoi në Antrodoko, pranë Romës.

 

 

 

 

 

Në Tetor gjithashtu mund të ndiqni dhe një program të pasur nga TETORI GJERMAN. Të gjitha koncertet dhe shfaqjet i gjeni në këtë link. TETORI GJERMAN. 

Deri në 10 Tetor vazhdon TIRANA ARCHITECTURE WEEK – Klikoni këtu për programin.

Në Tetor nis dhe edicioni i dytë i festivalit pianistik PIANODROM 10687933_589707191134371_8426051226134608515_o-1

 

 

 

 

 

 

Teatri Kombëtar do të nisi sezonin me teatrin “Udhëtim i gjatë drejt natës” të O’neil me regji të Spiro Dunit.

10418497_10152303054482121_2312462983368452260_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10612733_10205137784030881_8931756960311240355_nDhe mos harroni që në TEG, në Cineplexx mund të ndiqni live nga Metropolitan Opera of NEW YORK opera.

Në datën 22 Tetor 2014 në sallën e Akademisë së Arteve mund të ndiqni koncertin recital të Dorina Laro dhe Kristina Petrollari Laco.

 

 

 

 

 

 

 

 

Për të gjitha eventet e tjera gjatë këtij muaji, rrini në kontakt me faqen tonë në facebook: www.akademiahollywood.com/facebook në të cilën vendosim evente sapo të njoftohemi.

 

 

 

Ju Faleminderit!!


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/customer/www/akademiahollywood.com/public_html/wp-content/themes/tabula/views/prev_next.php on line 10
previous
PARKIMI në AKADEMINË HOLLYWOOD
next
Camille Saint-Saëns