fbpx
 

6 momente Operistike në filmat Hollivudianë

04/09/2015

Edhe nëse nuk keni shkuar kurrë për të parë një OPERA, të jeni të sigurtë që dini më shumë për të seç mendoni.

Opera është një zhanër që haset shpesh në TV dhe Kinema. Në të vërtetë, shumë filma të famshëm, nuk do të kishin atë të veçantën e tyre nëse nuk do të ishte për Operën që përmbanin.

Ja dhe një listë prej 6 filmash, e postuar në AZcentral 

 

 

  1. PRETTY WOMAN

2. CARMEN – A hip-Hopera

 

3. Elementi i pestë

4. Apocalypse Now

https://www.youtube.com/watch?v=Wi0nzmqp47A

6. The Shawshank Redemption

 


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/customer/www/akademiahollywood.com/public_html/wp-content/themes/tabula/views/prev_next.php on line 10
previous
Viti shkollor 2015 - 2016 në Shqipëri nga Ministria e Arsimit
next
Motivi i BACH