fbpx
 

08 këngë të kënduara nga PINK që janë po aq të bukura sa origjinalet

15/09/2015

Pink është një artiste e cila ka frymëzuar shumë të rinj, dhe shpeshherë ka patur një impakt shumë pozitiv tek të rinjtë.

E shqetësuar pasi pa MTV awards të këtij viti ajo u shpreh: “Jam e mërzitur për faktin se si po shkon biznesi i muzikës, pasi muzika është një mjet inspirimi. Këto mbeturina që po shfaqen nuk do të shpëtojnë dhe frymëzojnë asnjë të ri. Në një botë që është e frikshme dhe me jetë që mbeten për t’u shpëtuar, kush do të ngrihet në këmbë dhe të ketë më shumë shpirt?”

Edhe pse shumë e suksesshme me albumet dhe këngët e saj hite në këto 15 vjet, në këto tetë video mund të shihni përzgjedhjen që ajo ka patur për këngët cover.

1. Kris Kristofferson’s “Me and Bobby McGee”

 

2. Led Zeppelin’s “Babe I’m Gonna Leave You”

 

3. George Gershwin’s “Summertime” (jazz standard)

 

4. Alicia Keys’ “Girl on Fire”

https://youtu.be/ZnBWyqCZ9Vs

 

5. Lori Lieberman’s “Killing Me Softly”

 

 

6. Green Day’s “Basket Case”

 

7. Divinyls’ “I Touch Myself”

 

8. Queen’s “Bohemian Rhapsody”

 

 

 

Marrë nga Mic.com

 


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/customer/www/akademiahollywood.com/public_html/wp-content/themes/tabula/views/prev_next.php on line 10
previous
Urime në një vit të mbarë shkollor!
next
Tirana pa makina - 22 Shtator 2015