fbpx
 

Konkursi më i rëndësishëm për pianistët po ndodh këto ditë…

20/10/2015

Në të gjithë botën artistike po përflitet për këtë!

Konkursi më i famshëm i muzikës klasike në të cilin janë zbuluar talente si:

Lev Oborin, Bella Davidovich, Adam Harasiewicz, Vladimir Ashkenazy, Maurizio Pollini, Martha Argerich, Garrick Ohlsson, Mitsuko Uchida, Krystian Zimerman, Yundi, Rafał Blechacz, Yulianna Avdeeva dhe Daniil Trifonov.

 

 

Flitet për Konkursin Chopin që zhvillohet çdo 5 vjet në Varshavë.

 

 

Në këto ditë, janë duke u dhënë live në medici.tv finalistët dhe më datë 21 Tetor do të kemi dhe fituesin e këtij konkursi.

 

Klikoni KËTU për të mos humbur asnjë moment nga ky live i pianistëve të së ardhmes 🙂

previous
Në boom-in e teknologjisë, fëmijët duhet gjithnjë e më shumë të ekspozohen me...

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/customer/www/akademiahollywood.com/public_html/wp-content/themes/tabula/views/prev_next.php on line 36
next
Njoftim zyrtar